Drahá Monika

Pri vybavovaní nejakých záležitostí so susedou som sa ocitla s mojím psom na detskom ihrisku. Hrali sa tam jej detičky. Tí, ktorí ma poznáte viete veľmi dobre ako milujem deti. Sú to neskutočné zlatíčka. Pri maličkých sa vybláznite šaškovaním, opičkami. Pri škôlkaroch a školákoch večnými odpoveďami na “prečo?” Majú krásne, dospelosťou nepoškvrnené dušičky.

Idem naspäť k ihrisku 🙂 Prišla dalšia mamička. Moja suseda nás pekne zoznámila. Toto je Majka, toto Monika. Keďže sme na detskom ihrisku jej prvá otázka bola pochopiteľne, ktoré je moje dieťa. Tak som jej ukázala na mojho hafana, že aha tu. Prišli len úsmevy. Ale pokračovalo to tým, že moja suseda, ktorú mam naozaj veľmi rada povedala Monike, že ma má zaradenú v zásuvke “tá, ktorá veľa cestuje” – parádny šuplík si hovorím 🙂

“Aha, teba doma nikto nečaká?” To sa opýtala Monika.

Nejako mnou táto odpoveď preletela, ale v priebehu pár sekúnd som sa k tomu vrátila a naozaj sa zarazila. Odišla som z ihriska a celú cestu som o tom premýšľala.

Monika má dieťa. Predpokladám, že aj manžela. Je to šťastná žena, matka, manželka. Každá matka je obdivuhodná. Koľko lásky musí mať v sebe a rozdávať ju..

Zatiaľ nemám deti..

A ktovie, možno ani nikdy nebudem mať..

To vie len ten tam hore..

Nevravím, že nechcem..

Ale čo naisto viem a môžem povedať, že som naozaj šťastná. I s momentálne prázdnym domovom, i občasným smútkom v srdiečku, i s občasnými chorobami, problémami, neduhmi. Lebo rada cestujem, spoznávam, ochutnávam, milujem 🙂

Drahá Monika, i tak si myslím, že si tú otázku povedala nevedome. Žiješ vo svojej rodinnej bublinke a veríš, že to je to, čo človek ma vo svojom živote dosiahnuť. A tak to má byť.

Každopádne ma doma čaká moja malá blchaňa. Takže je všetko ako treba.

Či?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s