Najlepší výhľad na Košice – časť 1

Hm, neviem, či to je vekom alebo sa len pohľad na niektoré veci upravuje, ale čím ďalej, tým viac mám rada vychádzky do prírody. Dokonca v minulosti som vždy hovorila, že radšej cestujem do miest ako chodím na túry.

Zmenilo sa to, keď som bola v Dominikánskej republike. Vidieť miesta, ktoré sú úplne odlišné od našich slovenských je super. A tak, keď niekde zavítam prvýkrát, prezriem si mesto a hľadám najkrajší výhľad. Čo sa samozrejme spája s prechádzkou prírodou. Popravde som skôr taká osôbka, ktorá si pomaly vykračuje, obdivuje krásy prírody, magické miesta, hory, doliny, vodopády, riečky, lazy, dedinky v údolí, motýlikov.. len tak si plachtím poľnými a lesnými cestičkami.

Teraz som v Košiciach. Tu teraz žijem už zopár rokov, ale okolie nemám pochodené. A tak som si povedala, že si nájdem vyhliadkové miesta. A tu sú prvé tri.

Vrch Hradová

Začnem mojím, zatiaľ, najobľúbenejším miestom – Vyhliadková veža. Chodievam tu častejšie, lebo bývam blízko.

Má najkrajší výhľad na veľmi veľkú časť Košickej kotliny, ak nie celú 🙂 Bola som aj hore na veži, ale radšej mám výhľad z mostíka  hneď pod vežou. Pre mňa je to miesto, kde sa vždy cítim príjemne – v lete, zime, a najviac počas jesene. Neďaleko je aj prameň pátra Pia, na ktorý som natrafila dokonca len dnes.

dsc03618~2181341138..jpg

Heringeš

Tak toto neviem, či som trafila správne, ale nejakú výhliadku sme s mojím skeptickým bratom nakoniec našli 😀 Ja si nezvyknem robiť plány kadiaľ pojdem. Môj cieľ bola vyhliadka pri jazere. Tak sme sa vybrali autobusom na zastávku Králičia a stade pešo po ulici Príkrej, popri kostole, cez Osikovú a Dubovú. No a tak sme kúsok blúdili, zjavne sme šli po nejakom cyklistickom chodníku, keďže sa tam premávalo celkom veľa cyklistov. Tu pomohla mapka v mobile a presúvali sme sme sa bližšie k jazeru a zrazu, ta dá – už i braček bol spokojný, že to vyšlo :))

dsc03558837721953.jpg

Červený breh

Ďalšie miesto, kde som šla podľa google mapy, ale netrafila som na prvýkrát :)) Keď ideš presne podľa mapy a neďaleko cintorína Rozália natrafíš na kámošku, ktorá ti povie, že ale to je cesta na cintorín a ty aj tak ideš, lebo však mapa nepustí.. jo, v podstate dobre navigovala, ale nepredpokladala, že niektoré miesta su skrátka zamknuté. A to sa mi stalo cestou na Červený breh asi 3x. Tak odporúčam ísť cez Spišskú cestu. Výhľad na sídliská Ťahanovce, Furču, Podhradovú a Čermeľ však opäť stojí za pozretie 🙂 Tu sa určite ešte chcem vrátiť, možno aj na východ slnka.

Pokračovanie čoskoro 🙂

DSC03596.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s